Přejít na obsah


Fotka

váš názor na multinu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 17:22

Ahoj všem, chci se zeptat na Váš názor na multinu která by měla cca 6km. Byla by po trase již zaniklé naučné stezky a bohužel není okružní. Byli by jste ochotni jít trasu start-cíl nějkých těch 6km a pak se po odlovu vracet zpět? Dalo by se i autobusem. Teď mám jednu 11km multinu, ale ta je okružní, tak se bojím aby mi pak někdo nenadával že tato není a musí se vracet. Dík za názory.
  • 0

#2 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 17:33

Ahoj. Pokud by se z cíle dalo jít jinou zajímavou, nebo nejlépe i geozajímavou, cestou, jsem pro.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#3 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 17:51

cetnik napsal/a:
...bojím se aby mi pak někdo nenadával že tato není a musí se vracet.
Dík za názory.


Pokud napíšeš do listingu, že kde zhruba končí, tak bych se toho nebál. Sám se pak dotyčný kačer rozhodne, jestli se na to vydá a bude se vracet nebo to pro něj nebude a vynechá ji.

U delších multi bych bral jako povinnost, aby se uváděla délka a přibližný konec.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:18

cetnik napsal/a:
Ahoj všem,
chci se zeptat na Váš názor na multinu která by měla cca 6km.
Dík za názory.


Myslím, že je slušné upozornit na to, že hledání může zabrat ne příliš obvyklý čas. Třeba víkend … meno týden. Aby hledač neumřel hlady uprostřed lovu. Jsou i dlouhé krásné multiny - Husí cesta, Holendergrund.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:30

Já bych klidně šel. Když popíšeš v listingu zhruba kudy a kam vede, co tam uvidím a jak se dostanu zpět, nevidím to jako problém. Je fakt, že lidí, kteří to absolvují, asi mnoho nebude. Ale skalní chodci ti jistě rádi poděkují, pokud je protáhneš zajímavými místy. :)

Co by mně osobně vadilo u tohoto typu, je neudání stagí jako viditelné additional waypoints a nutnost neustálého dopočítávání souřadnic. To mně kazí dojem z celé akce. Viz např. GC12HYY.
  • 0

#6 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 19:24

Já bych šel, ale rád bych věděl dopředu, že je to na delší cestu. Pokud by se dala i na kole, ještě lépe. Ono 6km procházka na pěkném místě není špatná ani pro rodinu s dětmi. Alespoň děcka mají náplň a nenudí se.
  • 0
SELECT * FROM krabička

#7 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 19:30

Nevidim za sebe problém, naopak mě to láká a těším se, až bude! :)
  • 0
Hczech

#8 Petrolejka

Petrolejka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 20:33

Multina ,která vede zajímavou lokalitou a má jasné stage je dobrá ,6 km není žádná dálka , třeba se může jet i na kole nebo v zimě na běžkách .Každý si vybírá odlovy podle toho co zvládne , a když bude v listingu délka trasy ,terén ,lokalita průchodu ,dá se udělat i plán s okolními odlovy .Jsem pro :)
  • 0

#9 Larius

Larius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 21:30

Rozhodně nevidím problém, pokud bude v listingu zmíněné upozornění na délku a případnou náročnost trasy...Já sám si takové multiny klidně nechám líbit;)
  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 22:11

Taky nemám moc rád, když nevím, kam podle multiny půjdu. Člověku se pak občas stane, že si naplánuje cestu a dostane se někam úplně jinam. Jinak i kešky, které končí daleko od místa startu mohou být pěkné..
  • 0

#11 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 22:19

S delšími multinami mam jedinou potíž. Např.: měli jsme naplánovaný výlet po zaniklé železniční trati a na ní byla multina - nevěděla jsem ovšem kterým směrem po trati vede, takže jsem nevěděla z kterého konce zahájit výlet po stezce, abych se po dosažení úvodních souradnic multiny nemusela místo pokracovani v ceste - vracet. Proto doporucuju - naznacit kterym smerem se multina ubira - tim umoznis maximalne ji vcelnit do vyletu a pripadne napsat, ktere dalsi kese lze v jejim prubehu ulovit (aby clovek na konci nezjistil, ze pokud o tu napr. tradicku stoji, musi se zbytecne vracet nekam, kde uz skoro byl). Primlouvam se za malo pocitani, pac my, co radi chodime a nejake te desitky kilometru se neleknem mame radi prirodu a vyhledy a nebavi nas neustale neco pocitat (taky to otravi nejednoho, dosud-geocachingu-nakloneho-mudlu). ;) - ahoooj
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#12 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 22:59

Abych byl ochoten takovou multinu zakomponovat do celodenního výletu, potřebuji vědět, kde zhruba končí. Ideální je, pokud jednotlivé stage znám předem a výpočet se provádí jednou na konci - jednak je tím dost jasná trasa (u této multiny asi není důvod ji tajit), jednak odpadá otravné neustálé zadávání souřadnic.
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 8:39

Pajast napsal/a:
Co by mně osobně vadilo u tohoto typu, je neudání stagí jako viditelné additional waypoints a nutnost neustálého dopočítávání souřadnic. To mně kazí dojem z celé akce. Viz např. GC12HYY.

To pocitani v terenu je fakt casto otravny, treba to ale casem nahradi Wherigo. Nejedna multina by se mohla snadno stat wherigem ....

Jinak k tematu - za me osobne, klidne i vic kilometru, kdyz to bude zajimavy.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:07

Na takovouto multikešku teprve čekám. Nejdelší mám asi 2km trasu a to o čem píšeš, bych si odlovil rád. Dyť je to hra, takže ani ty předem jasný wayponty nejsou třeba. O to větší má kačer radost když kešku najde. Vím jen kde začíná, ale kde skončí??? Tak si jí udělám jindy a nemusím si vybrat všechny kešky v okolí mého výletu. Určitě jí udělej. Je pravda, že by jsi na ní možná nalákal víc lidí, kdyby při cestě zpět (nejspíš jiná cesta) byla nějaká třeba tradička. Vše uvedl do listingu..... Jen do toho.
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:17

Vláček napsal/a:
Abych byl ochoten takovou multinu zakomponovat do celodenního výletu, potřebuji vědět, kde zhruba končí. Ideální je, pokud jednotlivé stage znám předem a výpočet se provádí jednou na konci - jednak je tím dost jasná trasa (u této multiny asi není důvod ji tajit), jednak odpadá otravné neustálé zadávání souřadnic.


Já nevím, ale pokud má ta keš obtížnost třeba 5/4,5, jako třeba GC12A0Z, tak nemůžeš čekat, že Ti autor všechno rovnou vykecá na začátku.

Myslím, že tohle patří ke keším s obtížností tak 2/2, ale opravdové lahůdky ať zůstanou lahůdkami a ne pohodovým školním výletem bez překvapení. I když chápu, že někomu se do nejistoty vyrazit nechce, ale to je jeho problém, ne problém té keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 Khabar

Khabar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:22

Delší výlety mám rád, takže tahle multinka by byla přesně pro mě. Ale taky jsem radši, když vím jakým směrem se budu ubírat, abych si k tomu naplánoval další krabky nebo jinak zajímavá místa.
  • 0

#17 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:24

cetnik napsal/a:
Ahoj všem,
chci se zeptat na Váš názor na multinu která by měla cca 6km. Byla by po trase již zaniklé naučné stezky a bohužel není okružní. Byli by jste ochotni jít trasu start-cíl nějkých těch 6km a pak se po odlovu vracet zpět? Dalo by se i autobusem. Teď mám jednu 11km multinu, ale ta je okružní, tak se bojím aby mi pak někdo nenadával že tato není a musí se vracet.
Dík za názory.


Koukam, ze se nam v kraji chysta neco noveho ;).

Pokud v listingu zminis, ze nejde o okruh a ze pro zdolani je treba urazit nejakou vzdalenost tam a zpet, tak vubec nemusis resit jestli jde o okruh, vzdyt si ten okruh muze kazdy dovytvorit podle sveho uvazeni, idealni by bylo abys na multinu navazal dvema, ci trema tradickama, ktere by okruh dotvorili a myslel tim na ty, kteri maji v okoli vsechno vylovene :D:D:D.
  • 0

#18 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:30

Podobnou multinu mam a zatim bez problemu. Nicmene v listingu uvadim delku, odhadovany cas, priblizne misto finalky a navrhuji i navrat na vychozi souradnice pres jinou cache.
  • 0

#19 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:33

6km je uplne v pohode, volil bych pridani hvezdicky za obtiznost a naznacil v listingu, ze kes neni okruzni a je nutno pocitat napr. s puldenni zalezitosti. Nase oblibene tu uz jsou, ze ? ;) U GC12A0Z se smer da predpokladat a obcas se priblizi k dopravnim prostredkum. Nebo krasna GC16965, tam uz ti je po par dnech uplne jedno kam jdes, hlavne kdyz tam bude dalsi stage. A smer finalky ti dojde, az kdyz jsem kousek od ni :)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#20 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:10

Za ta leta co se zabyvam geocachingem, tak jsem zjistil, ze mne bavi prave dlouhe multicache u kterych netusim kde konci. Tim se alespon nepripravuji o moment prekvapeni. Mam radsi liliove multiny nez okruzni. Pod pojmem "delsi" myslim minimalne 15km. Je tez dobre kdyz cilova cache je v rozumne vzdalenosti (cca 5km) od zeleznice. U vetsiny okruznich multinek lze docela dost dobre predvidat, kde je cil. Kdo se na takovou delsi multinu vyda, tak vetsinou uz tusi, co ho asi bude cekat a pak taky pise velmi pochvalny log. Ti co netusi, tak alespon nahlednou, pripravi se na repete a absolvuji ji nekdy pozdeji. Takze se neboj, kaceru, co ji navstivi bude min, ale jsou to zas kaceri, kteri to mysli vazne. Pro priklad uvadim nekolik liniovych multinek: GCM443 Velka husi cesta od Barby GCRYMZ Pruvodce po nicem od Nanutanda GCY1YD Hava Su od Whoever_CZ
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama